پارسیان نور | LED کلاهی | LED اوال | LED پاور

تفاوت بین LED کلاهی و LED اوال

تفاوت بین LED کلاهی و LED اوال

تفاوت بین LED کلاهی و LED اوالReviewed by مرتضی رمضان پور on Apr 1Rating:

تفاوت بین LED کلاهی و LED اوال

در این بخش از وبلاگ پارسیان نور می خواهیم تفاوت بین LED کلاهی و LED اوال به صورت اختصاصی برایتان مورد بررسی قرار دهیم.

از نظر مفهومی ال ای دی کلاهی (Strawhat LED ) عبارت انگلیسی این کلمه به معنی کلاه حصیری می باشد و از آنجایی که LED کلاهی شباهت زیادیبه این نوع کلاه دارد نام آن را ال ای دی کلاهی گذاشته اند. اما در مورد ال ای دی اوال باید عرض کنیم که کلمه Oval در انگلیسی به معنی بیضی است وچون این ال ای دی به شکل بیضی هستند به این اسم نام گذاری شده اند.

 

  

 

تفاوت بین LED کلاهی و LED اوال

اما تفاوت این دو محصول از نظر فنی چیست؟

ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال هر دو از ولتاژهای یکسان برای رنگ های مختلف استفاده می کنند و از نظر جریان کشی هم کاملا برابر می باشند.یعنی برای رنگ قرمز هر دو از ولتاژ 2 ولت و جریان 20 میلی آمپر استفاده میکنند. اما از نظر پرتاب نور و زایه تابش نور کاملا متفاوت هستند که همین موضوع باعث تفاوت عمده این دو محصول می باشد.

ال ای دی کلاهی معمولا از لنز شفاف (Clear) ساخته شده و زاویه بسته تری نسبت به LED اوال دارد که این مطلب باعث می شود تا از نظر پرتاب نور شدت بیشتری داشته باشد و نوری براق به ما بدهد.

LED اوال معمولا از لنز مات (Diffused ) ساخته شده و زاویه بازتری نسبت به LED کلاهی دارد که این ویژگی باعث می شود تا تابلو هایی که با این نوع LEDساخته می شوند از زاویه های کنار هم دیده شوند که این مطلب بیشتر برای نور مستقیم آفتاب صدق می کند. ال ای دی اوال نور ملایم تر  اصطلاحا نرم تری نسبت به کلاهی به شما می دهد.

 • حمید ::

  سلام
  من می خوام یک باگراف از led درست کنم که تو محیط باز و حتی ممکنه زیر نور خورشید استفاده کنم چه نوع Led بهترین نور رو میده ؟
  مثلا آنتن خفاشی تلویزیون که رو پشت بام هستند نور led آنها در روز هم قابل مشاهده هست فکر کنم نوع اوال هستند درسته ؟ آیا برای کاری که گفتم led بهتر از این دو نوع هم هست؟ پیشنهاد شما چیه؟
  ممنون

  • مرتضی رمضان پور ::

   ال ای دی کلاهی و اوال بهترین انتخاب برای این کار هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *